416-oji KAZIUKO MUGĖ

416-oji KAZIUKO MUGĖ

 

Kasparo Kalvė 2019 m. tapo asociacijos Kūrėjai-Meistrai nare.

Lietuvos gamintojai, šiemet radome sprendimą, kaip apsisaugoti nuo perpardavinėtojų, kurie sugeba rasti būdų patekti tarp mugės prekiautojų. Kad apgintume save ir savo darbą, Lietuvos meistrai susivienijome į asociaciją Kūrėjai-Meistrai, kurios iniciatorius ir organizatorius  Aivaras Norbutas.

Asociacijoje pasitvirtinome bendrą vėliavą ir savo taisykles. Nuo dabar mugėse ten, kur prekiaus grupės nariai, kabės Kūrėjų-Meistrų vėliava – KM raidės tamsiai raudoname fone. Pirkėjai, pamatę šį išskirtinį ženklą galės būti tikri, kad šioje palapinėje, ant šio prekystalio nėra jokio svetimo gaminio – vien tiktai autoriniai lietuvių meistrų darbai. Jokios kiniškos piguvos, jokio vienadienio šlamšto.

Pasak Aivaro Norbuto, džiaugiamės, kad yra mugių organizatorių, kurie iškart suprato, kad negalima ignoruoti Kūrėjų-Meistrų grupės. Kad mes esam tie meistrai, pagal kurių darbus ateities meistrai gaus Tautinio paveldo sertifikatus (pagal įstątymą, TP sertifikatą gali gauti, jei dirbi taip ir gamini tai, kas Lietuvoje buvo gaminamane anksčiau nei prieš 50 metų). Kalbu apie naujuosius Vilniaus Kaziuko mugės organizatorius “Concept events & media”. Jie patikėjo mūsų idėja ir Vilniaus Kaziuke 2019 mūsų grupei skyrė atkarpą tarp Jogailosir A. Jakšto gatvių. To Kaziuko mugėje nebuvo seniai. To, kad žmogus, atėjęs į mugę, rastų vien tik tuos, kas patys kuria ir gamina, jokių perpardavinėtojų. Jei juvelyrika, tai tikra juvelyrika, ne suvarstyti karoliukai iš Kinijos, jei keramika, tai tokia, kokios kitur nenusipirksi, jei siūti rūbai, tai tik pačios siuvėjos modeliuoti ir siūti, jei kalvio gaminiai, tai ant priekalo Žemaitijoje ar Lietuvoje nukalti, jei medienos gaminiai – tai tikrai ne lenkiški, jei stiklo – tai tikrai lietuviški ir pačių stiklo meistrų pagaminti, jei odinės šlepetės –gražios, tvirtos, siūtos Suvalkijoje arba Vilniuje. Kalėdinėje prekyboje prekiaudamas šią žinią (apie tikrųjų meistrų zoną Vilniaus Kaziuke ir apie grupės įsikūrimą) pasakydavau savo pirkėjams. Nebuvo nei vieno abejingo, visi džiaugėsitokia naujiena. Ir nuostatą “į Kaziuką nebevaikštau, nes ten nieko gero ir nieko orginalaus” pakeisdavo “Į jūsų zoną tikrai ateisiu”. Taigi Kūrėjų-Meistrų grupės vardu kviečiu apsilankyti mūsų zonoje! Gerą nuotaiką garantuojame. Garantuojame ir tai, kad namo parsinešite tik lietuvių autorių sukurtus ir pagamintis dirbinius.Beje, pirmąsias Kūrėjų-Meistrų vėliavas “KM” pamatysite jau Sartų lenktynėse bei Palangos Stintoje. Įsidėmėkite Kūrėjų-Meistrų vėliavą – ji plėvesuos visose Lietuvos mugėse!